Meme kanser cerrahisinin heyecan verici ve inovatif alanı olarak gelişen onkoplastik meme cerrahisi (OMC) kursu cerrahların yoğun katılım ile yapıldı. Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 6 Mayıs 2017 tarihinde, federasyon yönetim kurulunun da katılımıyla gerçekleştirildi. Gülhane EAH Hastane yöneticisi Sayın Prof Dr. Mehmet Ali Gülçelik’in eşsiz misafirperverliği ve organizasyonuyla gerçekleştirilen onkoplastik meme cerrahisi kursuna ülkemizin 21 şehrinden 146 Genel cerrah uzman ve asistanları katılmıştır. Sabah bölümünde pratiği yön veren uygulamalar aktarıldı. Öğleden sonra kurs yöneticileri olan Dr. M. Ali Gülçelik, Dr. Cihangir Özaslan, Dr. Bekir Kuru, Dr. Mustafa Emiroğlu, Dr. Lütfi Doğan, Dr. Gürsel Soybir, Dr. Kemal Atahan, Dr. Ramazan yıldız ve Dr. Niyazi Karaman tarafından meme maketleri üstünde teknik detaylar çizildi ve ayrıntılandırılarak anlatıldı. Kurs sonunda tüm katılımcılara OMC Kurs katılım belgesi verilmiştir.

Kurs katılımcılarına Ekim 2017 tarihinde 14. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresinde yapılacak olan OMC ve meme rekonstrüksiyonlarını da içeren daha geniş kapsamlı kursa davet edildi. Sonbahar’da yapılacak onkoplastik ve rekonstrüktif meme cerrahisi kursu için ayrıntılı bilği 14. Ulusal Meme Hastalıkları Kongre İnternet sitesinden ( www.memekongresi2017.org) ulaşılabilir.

Ayni gün Gülhane EAH tesislerinde federasyonumuzun yönetim kurulu toplantısı da yapılmıştır.

  

 

Bu site sağlık profesyonelleri içindir. Sağlık profesyoneli değilseniz; Halka Yönelik sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.