Kayseri Meme Hastalıkları Derneği'nin 15 – 17 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlediği Erken Evre Meme Kanseri ve DCIS Sempozyumu Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu'nun katkılarıyla Kapadokya'da gerçekleştirildi. Sempozyum ilgili konularda 12 konferans ve 4 olgu tartışması oturumundan oluşmaktaydı. Sempozyumdaki konferanslarda Amerika Birleşik Devletleri’nden MD Anderson Kanser Merkezi’nden alanlarında uzman olan Prof. Dr. Ayşegül Şahin, Prof. Dr. Kelly Hunt, Prof. Dr.Thomas Buchholz, Prof. Dr. Vicente Valero ve Yard. Doç. Dr. Başak Doğan deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Türkiye’nin farklı bölgelerinden genel cerrahi, radyoloji, patoloji, radyasyon onkolojisi ve tıbbi onkoloji branşlarından uzmanlardan oluşan katılımcılarla ile gerçekleşen sempozyuma 185 kişi katıldı ve 20'den fazla bilim insanı konuşmacı olarak yer aldı.
 

 

Federasyon Başkanı Prof. Dr. Varol Çelik, sempozyuma gösterdikleri ilgi için başta sempozyum başkanı Prof. Dr. Engin Ok olmak üzere tüm konuşmacı ve katılımcılara teşekkürlerini iletti ve bundan sonra yapılacak olan toplantıların da benzer şekilde yarar sağlamasını temenni ettiğini dile getirdi.

 

 

Bu site sağlık profesyonelleri içindir. Sağlık profesyoneli değilseniz; Halka Yönelik sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.