30 Kasım 2013 günü Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi tarihi günlerinden birini yaşadı. 2 ay önce emekli olan Prof. Dr. Mustafa Dülger'in onuruna Prof. Dr. Zafer Cantürk ve arkadaşlarının öncülüğünde düzenlenen uluslararası toplantıda 5 yabancı ve 5 yerli konuşmacının katılımı ile "Meme Kanserinin Tedavisindeki Gelişmeler" tartışıldı. Üst düzeyde bilimsel tartışmalarin ve sunumların yapıldığı toplantı tamamen İngilizce gerçekleştirildi ve simültane çeviri yapıldı. Toplantı programı sabah 08.00'da toplantı alanına yakın hazırlanan "Dr. Mustafa Dülger'le buluşuyoruz kahvaltısı" ile başladı. Dr. Zafer Cantürk toplantının açılışını yaptı. Sonra EURAMA Balkan Bölgesi Başkanı Prof. Dr. George Asimakopoulos Mustafa Dulger onuruna "Dünden Yarına Meme Kanseri Tedavisi" başlıklı konuşmasını yaptı. Dr.Dülger'e günün anısına Dr. Zafer Cantürk, EURAMA adına George Asimakopoulos, Türkiye Meme Hastaliklari Dernekleri Federasyonu adına Prof. Dr. Bülent Alıç, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi kliniği adına Dr. Zafer Utkan ve SENATURK ve MAYMET adına Dr. Bahadır Güllüoğlu tarafından plaketler verildi. Sonra sırası ile EURAMA Başkanı Prof. Dr. Stafano Zurida, Prof. Dr. Erkin Arıbal, Prof. Dr. Sıtkı Tuzlalı, EAoS Başkanı Dr. Mahdi Rezai konferanslarını verdiler. Öğlen yemeği sonrasi ise Prof. Dr. Gül Başaran, Yunanistandan Prof. Dr. H. Markopoulos ve Londra Royal Free Hastanesinden Prof. Dr. M. Kestgar konuştu. Toplantıda oturum başkanlıklarını Federasyon Başkanı Dr. Bülent Alıç, eski başkanlar Dr. Ömer Harmancıoğlu ve Dr. Vahit Özmen yaptı.

Son oturumda ise Dr. Zafer Cantürk "Meme Kanseri Cerrahisinde Profesyonellik" konulu konuşmasını yaptı. Zafer Cantürk meme kanseri tanısında ve tedavisinde hastayı merkeze alan ilgili bilim dallarının katıldığı konseylerin öneminden söz etti. Sağlıklı kadınların ve hasta olanların eğitimininde hekim profesyonelliğinin ilk en önemli ilkesi olduğunu söyledi. Meme kanseri tanı ve tedavisinin ancak tüm bu olanakların olduğu merkezlerde olabileceğini bunun için bu toplantıları düzenlediklerini söyledi.

 

Yerli (İzmir, Aydın, Ankara, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Zonguldak, İstanbul, Bolu, Düzce, Adapazarı, Sivas, Yozgat vd.) ve Yabancı (Almanya, İngiltere, Yunanistan, Suudi Arabistan, Lübnan, Sırbistan, Fransa, Hollanda, İtalya'dan) 150 kişinin izlediği toplantının kapanışında EURAMA (Avrupa Asya Meme Derneği) ve SENATURK ( Türk Meme Bilimleri Akademisi) Dr. Zafer Cantürk'e toplantıyı düzenlediği için plaket verildi.

 

 

TÜRKİYE MEME HASTALIKLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU 2013-2015 YÖNETİM KURULU

25.10.2013 Tarihin'de yapılan Olağan Genel Kurul toplantısı seçim sonuçları,

ŞEHİR YÖNETİM KURULU
ANKARABÜLENT ALIÇ (Başkan)
ANKARASERDAR ÖZBAŞ (Genel Sekreter)
AYDINFÜSUN TAŞKIN (Sayman)
İSTANBULVAROL ÇELİK (Önceki Başkan)
İSTANBULNESLİHAN CABIOĞLU
İSTANBULYEŞİM ERALP
İSTANBULZERRİN CALAY
İSTANBULERTUĞRUL GAZİOĞLU
İZMİRKEMAL ATAHAN
İZMİRERCÜMENT TARCAN
BURSATAYANÇ ÖNCEL
BURSATÜRKKAN EVRENSEL
ANKARABERNA ÖKSÜZOĞLU
KOCAELİZAFER UTKAN
DİYARBAKIRSADULLAH GİRGİN
ESKİŞEHİRDURMUŞ ETİZ
KAYSERİALPER AKCAN
ÇUKUROVAGÜRHAN SAKMAN
SİVASŞAHANDE ELAGÖZ
MANİSAYAMAÇ ERHAN

 

Bu site sağlık profesyonelleri içindir. Sağlık profesyoneli değilseniz; Halka Yönelik sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.