TMHDF Yönetim Kurulu Toplantısı ve TMHDF tarafından desteklenen Meme Kanseri Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu 21 Şubat 2014 tarihinde Trabzon'da gerçekleştirildi.

Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği ve TC Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği Trabzon İli Genel Sekreterliği ile birlikte "Meme Kanseri Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar" isimli sempozyum gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını takiben onkoplastik meme cerrahisi, rekonstrüksiyon sonrası radyoterapi, intraoperatif radyoterapi, parsiyel meme ışınlaması ve hormonoterapi ve kemoterapide güncel gelişmeler konularında sunumlar ve tartışmalar yapıldı. Sempozyumda aynı zamanda yeni kurulan “Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği” ile ilgili bilgiler alındı. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nden Prof. Dr. Uzer KÜÇÜKTÜLÜ, Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nden Dr. Eda KÜÇÜKTÜLÜ, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Mustafa YANDI, Prof. Dr. Adnan ÇALIK, Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nden Dr. Asiye YENİSOLAK ve Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet BAKİ’den oluşan ekip ile kurulan Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ilk Genel Kurul Toplantısını yapıp Yönetim Kurulunu oluşturunca Federasyonumuza üyelik için başvuracaklar.

 

Bu site sağlık profesyonelleri içindir. Sağlık profesyoneli değilseniz; Halka Yönelik sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.