Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu'nun 18.12.2010 tarihinde düzenlediği "V. Ulusal Meme Kanseri Eğitim Kursu" Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi ile ortaklaşa Kocaeli- İzmit’te gerçekleştirildi. Kocaeli- İzmit, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın İllerinden Devlet Hastaneleri Genel Cerrahi, Radyoloji, Nükleer Tıp, Mikrobiyoloji, Patoloji Uzmanları, KETEM Doktorları, Hemşire ve Ebelerden oluşan katılımcılar ile yapılan kursa 213 kişi katıldı, 20’den fazla bilim adamı konuşmacı olarak panellerde yer aldı.

Federasyon Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, MHDF'nin 2010- 2011 içerisinde tüm Türkiye'yi kapsayacak olan Ulusal Meme Kanseri Eğitim Kursları'nın dördüncüsüne gösterdikleri ilgi ve olağanüstü performans için konuşmacı ve katılımcılara teşekkürlerini iletti ve bundan sonra yapılacak olan kursların da Türk Bilimine ve Hekimleri'ne yarar sağlamasını temenni ettiğini dilegetirdi.

"VI. Ulusal Meme Kanseri Eğitim Kursu" 29 Ocak 2011’de Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Bu site sağlık profesyonelleri içindir. Sağlık profesyoneli değilseniz; Halka Yönelik sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.